Ek Ders Karşılığı Çalışan Kamu Görevlilerine Sendika Yolu Açıldı!

Sağlık-Sen Hukuk Birimi’nin kazandığı dava ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan ek derslilerin kamu görevlisi olduğu vurgulandı ve ek derslilerin kamu görevlileri sendikalarına üye olabilmesinin önü açıldı.

Senelerdir ‘ek derslilerin sendikalara üye olamama’ mücadelesini sürdüren kamu görevlileri Sağlık-Sen Hukuk Birimi’nin kazandığı dava ile sendikalı olabilecek.

Yargıtay’ın onadığı karara göre; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan ek dersliler kamu görevlisi olduğu vurgulandı ve ek derslilerin kamu görevlisi sendikalarına üye olabilmesi sağlandı.

“KADRO GÜVENCESİNE KAVUŞANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, ek derslilere yönelik önemli bir hukuk zaferi elde ettiklerini söyledi.

Ek derslilerin kadroya geçirilmesi için de çalışmalara devam ettiklerini kaydeden Doğan, “Arkadaşlarımızın hem mali hakları hem de özlük ve sosyal hakları yönünden çalışma koşulları günümüz şartlarına uygun değil. Kadro güvencelerine kavuşmaları için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere ilgili Bakanlıklar ve Milletvekilleri ile görüşmelerimizi devam ediyor. Arkadaşlarımız kadro güvencesine kavuşana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir